Panama, Kostaryka oraz wyspy San Blas  

15 dni  / 13 noclegów Wyprawa z wypoczynkiem

Terminy

 1.  09.02 do 22.02. 2019
 2. 09.03 do 22.03.2019
 3.  27.04 do 11.05.2019
 4. 22.06 do 05.07.2019
 5. 10.08 do 23.08.2019

Szokujący ogrom zieleni, tropikalny klimat, nowoczesność przeplatana tradycją w republikach bananowych. Krajobrazy, jak z filmów, zwiedzanie plus wypoczynek w raju ukrytym w Panamie – San Blas, jak i na wybrzeżach dwóch Oceanów Pacyfiku i Atlantyku.

Rezerwaty przyrody (Tortugero), Plaże Guanacate oraz wulkany w Arenal – inAmericas.com by Nestor Travel

ma przyjemność zaprosić Państwa na podróż pełną kolorów smaków i przyrody.

WARSZAWA – PANAMA – SAN JOSE (KOSTARYKA) – WARSZAWA

 • Zbiórka uczestników wyjazdu z przedstawicielem grupy na lotnisku w WARSZAWIE  –( godziny podamy przed wylotem). Lot do Panamy przez port europejski przylot do Panamy w godzinach wieczornych czasu lokalnego
 • Odbiór bagażu oraz transfer do hotelu Hilton Garden Inn w Panama City, następnie zakwaterowanie oraz kolacja i nocleg.GI_whirlpool01_11_698x390_FitToBoxSmallDimension_Center
 • Panama City – po śniadaniu zwiedzanie Kanału Panamskiego z przewodnikiem pozwoli nam poznać historię oraz mechanizmy działania tego największego dzieła inżynierii technicznej w obecnym wieku, zwanego też „Ósmym Cudem Świata”, następnie udamy się do systemu śluz Miraflores, gdzie przy odrobinie szczęścia zobaczymy tranzyt barek przez Kanał Panamski. Naszym następnym krokiem będzie starówka, Plac Francuski, Las Bovedas, kościół Św. Józefa ze swoim imponującym ołtarzem ze złota, Arco Chato, Katedra. Powrót do hotelu Hilton Garden Inn na kolację oraz nocleg.
 •  Wyspy San Blas Playa Chico – po śniadaniu przelot samolotem na wyspy San Blas, o których mówi się, że mają jedne z najpiękniejszych plaż na świecie. Archipelag składa się z 365 wysp, jak mówią lokalni mieszkańcy – jedna wyspa na każdy dzień roku. Indianie z plemienia Kuna, niezwykle gościnni, zachowali po dzień dzisiejszy swoją niezależność od Panamy. Posiadają własny rząd, zachowują swoje prastare obyczaje i robią wszystko  żeby te maleńkie wysepki zachowały swój prymitywny urok. Nie doświadczymy tu hoteli z międzynarodowych sieci hotelarskich, a jedynie przepiękne Lodge w typowym karaibskim klimacie. Tak mamy pełne dwa dni na całkowite lenistwo na śnieżnobiałych plażach, przy krystalicznie czystej wodzie, miejsce kolacje oraz śniadania serwowane w Sapibenega Lodge. Uwaga na miejscu płacimy tylko gotówką!
 • Wyspy San Blas Playa Chico – śniadanie i kolacja oraz nocleg w Sapibenega Lodge.

5)     Wyspy San Blas – Panama City – Comunida Embrea Porannym lotem udamy się do Panama City gdzie odwiedzimy społeczność Embera, pojedziemy drogą  Transísmica San Miguelito, dzięki czemu będziemy mogli obserwować wiele obszarów wiejskich i rolniczych. Po dotarciu do Portu Corotu, przesiądziemy się na kajaki i własnymi siłami przepłyniemy przez rzekę Chagres – podziwiając piękne krajobrazy.Po przybyciu do miejsca docelowego, będziemy witani  przez wszystkich Parara rdzennej społeczności,
i porozmawiamy  z Bohio szef wioski – czarownik, wódz) na temat ich zwyczajów, materiałów roboczych, roślin leczniczych, etc. Będą nas bawić muzyką, tańcem i przekąskami. Zostaniemy także pomalowani zgodnie ze zwyczajem wioski (w ich kolorach), następnie wrócimy na kolację i nocleg w hotelu Hilton Garden Inn
w Panama City.

 •  Panama – San Jose Kostaryka, Guanacaste

Po śniadaniu, transfer na lotnisko międzynarodowe w Tocumen w Panama City i przelot na Kostarykę (ok. 1 godziny), następnie transfer do hotelu w Tamarindo, a po drodze pierwsze dotknięcie Kostaryki, w tym postoje przy lokalnych straganach pełnych tropikalnych owoców oraz miejscowych napojów. Kolacja oraz nocleg w hotelu Tamarindo Diria w prowincji Guanacaste.

 •  Guanacaste – Tamarindo – śniadanie, a potem dzień wolny przeznaczony na wypoczynek w Hotelu oraz na poznanie Tamarindo. Dla nas to bardzo urokliwe miejsce, pełne sklepów oraz kawiarenek z typowym tropikalnym klimatem, miejsca gdzie królują deski surfingowe oraz można wypić znakomitą lokalną kawę (jak ja mówię robioną w skarpecie, ale o tym opowiemy na miejscu). Kolacja i nocleg w Hotelu Tamarindo Diria.
 •  Guanacaste – Tamarindo – śniadanie oraz dzień na wypoczynek, a dla chętnych dodatkowo płatne łowienie takich rybek. Cena zależy od ilości osób do ustalenia na miejscu. Kolacja i nocleg w hotelu Tamarindo Diria.
 •  Gunacaste – Arenal – po śniadaniu Transfer z Guanacaste do świata wulkanów oraz w region Mokrych Lasów Tropikalnych. W miejscowości Arenal istniej 109 wulkanów, z tego kilka jest aktywnych. Nocleg oraz kolacja w hotelu Montańa de Fuego.
 •  Guanacaste – Arenal – po śniadaniu piesza wycieczka (ok. 3 godzin) po Parku Narodowym Arenal. Podczas spaceru można będzie podziwiać bogactwo fauny i flory oraz zobaczyć szczątki, być może jeszcze gorącej lawy. Nasz przewodnik opowie nam o wulkanologii oraz o historii i ewolucji tego największego wulkanicznego kolosa. Będziemy mogli też podziwiać piękne widoki na jezioro oraz wulkan. Zobaczymy też tukany, kolibry, wilgi i inne papugi, a  być może coś jeszcze… Od 2010 wulkan jest w tzw. czasie spokojnym czyli nie produkuje tak spektakularnych wybuchów lawy, jak robił to wcześniej. Po południu będzie czas na kąpiele w gorących źródłach wulkanicznych na terenie hotelu. Nocleg oraz kolacja w hotelu Montańa de Fuego.
 •  Arenal – Tortugero – wczesny transfer do Guapiles, śniadanie podczas podróży następnie transfer aż do Tortugero, gdzie zobaczymy leniwce. Kolejnym etapem naszej podróży będzie przepłynięcie łodzią aż do punktu naszego noclegu i kolacji w Laguna Lodge.
 •   Tortugero – śniadanie, obiad i kolacja w hotelu. Wycieczka do Parku Narodowego Tortuguero wiodąca przez bagniste lasy Rodena. Będziemy szukać licznych ptaków, ssaków, gadów i owadów oraz innych egzotycznych gatunków zwierząt. W parku żyją małpy, leniwce, papugi, tukany, aligatory. Od wieków tereny parku są miejscem, gdzie żółwie morskie składają jaja, a następnie wracają do morza. Te piękne gady wracają raz za razem na Kostarykę – do miejsca gdzie czują się wyjątkowo bezpieczne. Nocna obserwacja żółwi morskich w rezerwacie przyrody Tortugero.
 •  Tortugero – San Jose – obiad w drodze do San Jose w jednym z typowych miejsc dla lokalnych mieszkańców wyspy. Przyjazd do hotelu w stolicy Kostaryki – San Jose na nocleg oraz kolację.
 • San Jose – Berlin – transfer na lotnisko międzynarodowe Juan Santamaria. Wylot  do Warszawy ok. godziny 12:00,  na miejscu w Warszawie następnego dnia w godzinach popołudniowych w zależności od dostępności lotu.

Informacje szczegółowe:

Cena:  13 786 zł

Cena za osobę w pokoju 3-osobowym: 13 949zł 

Pokój 1 osobowy : Dopłata 3200 zł

 • Cena zawiera :
  • 13 noclegów, na miejscu
  • 13 Śniadań / 4 obiady /13 kolacji
  • Panama / Panama City Hilton Inn 3 noclegi
  • Panama / Wyspy San Blas  2 noclegi w Sapibenaga Lodge
  • Costa Rica  /Guanacaste 3 noclegi w  Tamarindo  Diria 4*
  • Costa Rica / Arenal  2 noclegi w Hotelu Montańa de Fuego 3*
  • Costa Rica / Tortugero 2 noclegi w  Laguna Lodge
  • Costa Rica /San Jose 1 nocleg
  • turystyczny fundusz gwarancyjny,
  • przelot na trasie WAW-PTY- SJO -WAW·
  • ubezpieczenie ERV- Europejskie TIP PLUS
  • transfery lokalne
  • Opieka pilota oraz lokalnych przewodników .

Minimalna ilość uczestników: 10 osób

Zapytaj o alternatywny termin lub o zmiany w programie  !

+ 48 887 75 00 07