Mawamba Lodge

Tortuguero to wyjątkowe, oddalone i położone na uboczu miasto na północno-karaibskim wybrzeżu kraju. Jego położenie przypomina Amazonkę, a jej społeczność stanowi przykład życia w otoczeniu wody, przyrody i bujnej roślinności. Nie ma dróg, które doprowadziłyby cię do Tortuguero. Aby się tu dostać, możesz wziąć nasz codzienny pakiet odlotów lub przylecieć do jednej z dwóch krajowych linii lotniczych obsługujących codziennie Tortuguero.

Jego niewielka społeczność licząca 1300 mieszkańców jest otoczona przez Park Narodowy Tortuguero, gdzie Mawamba Lodge znajduje się 1 km na północny zachód od miasta, na pięknym pasie ziemi między Kanałami a Oceanem Karaibskim, oferując bezpośredni dostęp do obu. Odległość między Lodge a miastem wynosi 10-15 minut.

Położona między Kanałami Tortuguero i Oceanem Karaibskim, Mawamba to tropikalny dom w dżungli, w wyluzowanej karaibskiej atmosferze, która pozwoli Ci odkryć naturalne piękno Tortuguero.

Tortuguero  jest naturalną przystanią dla ponad 300 gatunków ptaków i ponad 2000 różnych gatunków roślin. Jego podmokłe ziemie oraz szeroko otwarte i tylne kanały wodne oferują niesamowite możliwości zwiedzania.

Standardowy pokój
Zbudowane w pięknym lesie i otoczone widokiem na tropikalne ogrody, wszystkie pokoje są dla niepalących i zbudowane, aby doświadczyć dźwięków lasu deszczowego (w pokoju nie ma telewizora, radia ani klimatyzacji).

Tortuguero ma zaszczyt powitać gniazdowanie 4 gatunków żółwi morskich, spośród 7 gatunków światowych. Hawksbill, Loggerhead, Leatherback i Green Turtles przybywają do Tortuguero, aby zagnieżdżać się, ale ponieważ pierwsze trzy są zagrożone wyginięciem, w sezonie od lipca do października dostępne są tylko wycieczki po gniazdowaniu żółwi morskich. I nie zapomnij, dwa miesiące po zagnieżdżeniu żółwi widzimy pisklęta żółwi! Ciesz się tą cudowną chwilą między wrześniem a początkiem grudnia na plaży przed Mawamba Lodge.

Podczas jednej z wycieczek możesz przeżyć ekscytujące przygody, niesamowite odkrycia natury i przeżyć zabawę.

Zobacz też...

+ 48 887 75 00 07